U Mariánských Lázní vykolejil v červenci nákladní vlak, trať byla uzavřena do 15.srpna 2019

16.08.2019 08:46

U Mariánských Lázní vykolejil nákladní vlak, trať bude uzavřena několik dní

  •  
  •  
  •  
  18:44,  aktualizováno  21:27
U Mariánských Lázní poblíž obce Drmoul vykolejil odpoledne nákladní vlak převážející vápno. Provoz mezi stanicemi Mariánské Lázně a Chodová Planá je přerušen. Strojvedoucí vlaku nejspíše překročil povolenou rychlost.

Dopravu na důležité trati zajišťují podle Českých drah náhradní autobusy. Na místo vyjeli hasiči. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se havárie stala okolo 16:30. Mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová uvedla, že trať bude uzavřena odhadem v řádech dnů. 

“Šetření nehody nákladního vlaku u Mariánských Lázní ukazuje, že strojvedoucí zřejmě trojnásobně překročil povolenou rychlost,“ napsal na twitteru generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Fotogalerie

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že vykolejilo 13 vozů a lokomotiva. „Lokomotiva na čele vlaku a čtyři vozy na jeho konci jsou nevykolejeny,“ dodal.  Celkově byla škoda odhadnuta na 29 milionů korun, z toho 20 milionů je škoda na vlaku a zbytek na železniční trati. 

Přesná výše škod se ale bude ještě upřesňovat. „Škody na infrastruktuře budeme teprve upřesňovat po detailní prohlídce. Vykolejených vagonů je do deseti, některé zůstaly na náspu. Všechno nasvědčuje tomu, že strojvedoucí překročil povolenou rychlost, která v místě je,“ řekla Pistoriusová. Musí se ověřit stabilita náspů, uvedla.

Srážka vlaku s autem přerušila provoz u Stéblové, dva lidé jsou zranění

 

Podle mluvčího karlovarských krajských hasičů Martina Kasala jsou vagony s cisternami s vápnem mimo násep, řekl, že zraněn nebyl nikdo. „Kolem nehody probíhala stavba silničního obchvatu, kam se vápno z vagonů vysypalo,“ popsal Kasal. Kvůli možnému ohrožení přírodních zdrojů vyrazili na místo i zástupci orgánů ochrany životního prostředí.

Na místo vyjelo sedm jednotek hasičů, ale nehodu si od nich postupně převezmou drážní hasiči a inspektoři drážní inspekce.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

 

 
 
 
Autoři: 
 

Zdroj: https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/marianske-lazne-chodova-plana-vykolejeny-vlak.A190728_183208_vary-zpravy_zaz