Migranti? „Jsou jako...“ řekla poslankyně SPD. Policie ji stíhá. Ale toto FOTO se příslušníkům líbit nebude

20.08.2019 14:42
20.08.2019 9:51

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. ČTK vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti Facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti. Na jejím facebookovém profilu se následně objevily podporující vzkazy.

Migranti? „Jsou jako...“ řekla poslankyně SPD. Policie ji stíhá. Ale toto FOTO se příslušníkům líbit nebude
Foto: Facebook Karly Maříkové
Popisek: Karla Maříková

Informace o vyšetřování Maříkové kvůli jejím výrokům se objevila ve zprávě Ministerstva vnitra o extremismu za druhé čtvrtletí letošního roku.

 

Anketa

Udělal Michal Šmarda dobře, když ,,položil" stranickou nominaci na ministra kultury?

hlasovalo: 1816 lidí

 

„Můžeme potvrdit, že z Krajského ředitelství policie Hlavního města Prahy nám byl postoupen spisový materiál týkající se podezření ze spáchání přečinu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, kde je podezřelá 38letá žena z Karlovarska,“ sdělila ČTK Krejčí.

„Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území EU. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území EU,“ napsala letos v lednu Maříková na svůj facebookový profil.

Krejčí dodala, že policisté konají úkony v souladu s trestním řádem. „V současné době se nebudeme vyjadřovat, o jaké úkony se jedná a jaké máme v plánu," dodala Krejčí.

Zdravotní sestra Maříková byla zvolena do Sněmovny za Stranu přímé demokracie Tomia Okamury v říjnu 2017. Je také členkou krajského zastupitelstva. Ke zprávě Ministerstva vnitra na sociální sítí dnes napsala: „Nenávist šíří ministr vnitra (Jan) Hamáček, jelikož lidem omezuje svobodu slova, jsou na sociálních sítích blokováni a stíháni policií za svůj názor, čímž je popíraná Ústava.“

 

 

„Všem moc děkuji za podporu,“ poděkovala Maříková na svém facebookovém profilu lidem, kteří jí posílají vzkazy prostřednictvím fotografií. Na jedné z nich je mimo jiné muž, jenž drží v ruce toaletní papír s nápisem „Hamáček“. 

 

Analytik think-thanku Evropské hodnoty Roman Máca se na svém facebookovém profilu také vyjádřil k rozhovoru Maříkové se serverem Sputnik. „Policie vyšetřuje poslankyni Karlu Maříkovou (SPD) za její výroky na FB. Stranou ponechme, že jí napsané spadá kamsi do rétoriky nacistů. Poslankyně si ‚jako jedinému‘ postěžovala RUSKÉMU STÁTNÍMU Sputniku. Na ruském státním ‚médiu‘ varovala před návratem do totality. To prostě nevymyslíš. V Rusku elektrikář z města Tver vyfasoval 2 roky a 3 měsíce natvrdo za SDÍLENÍ příspěvku ‚Krym je Ukrajina‘. V Rusku jsou opoziční politici a novináři odsuzováni ve vykonstruovaných procesech nebo rovnou vražděni. V Rusku neexistují svobodné volby a již předem je znám výsledek. Svoboda shromažďování je řešena pendreky a slzákem. Jo, a kdyby byl někdo na pochybách, Karla jede na mikrovlnkách taky,“ poznamenal k tomu.

Zdroj a odkaz: www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migranti-Jsou-jako-rekla-poslankyne-SPD-Policie-ji-stiha-Ale-toto-FOTO-se-prislusnikum-libit-nebude-593072