The Pentagon is planning for war with China and Russia — can it handle both? = Pentagon plánuje válku s Čínou a Ruskem - může to zvládnout?

26.11.2018 13:09
WASHINGTON — The Pentagon is in the opening stages of “redesigning the force” around the challenges of Russia and China, the department’s No. 2 uniformed official said Tuesday — while warning that America may not be able to afford preparing for two unique problem sets.
 
The recent National Defense Strategy identified great power competitors as the major challenge facing the Pentagon, but Gen. Paul Selva, vice chairman of the Joint Chiefs of Staff, noted that the plans required to counter each nation are naturally “in tension with one another” for resources.
 
“Here’s why they will be in competition with each other: They are not the same,” Selva explained during an event hosted by the Defense Writers Group. “There are two unique competitions that we have to deal with, and the elements are overlapping but not the same.”
 
The primary way that tension plays out depends on who would be involved in the fight.
 
“Any fight with China, if it were to come to blows, would be a largely maritime and air fight,” Selva said. “It doesn’t mean the Army and the Marine Corps don’t have a place. But when you think about how a potential conflict with China would evolve, it very likely involves a substantial contribution from the naval and air forces, and the Army and Marine Corps would be supporting elements in that fight.”
 
 
In contrast, “the Russia global problem set is largely an air and ground fight. Supported by elements of our maritime component, because you can’t get to Russia, you can’t get to Europe in any large measure without transiting the North Atlantic,” he said. “Which means there’s going to be a maritime fight to get things to the continent, but the fight itself as it evolves is likely to be an air and ground fight.”
 
Selva noted that in the National Defense Strategy, Russia is identified as a “global” challenge, a deliberate move by the planner’s part to try and move away from the idea that Russia is primarily a challenge for Europe to deal with.
 
Of course, there are other threats to the U.S. besides Russia and China. In recent strategy documents, the Pentagon narrowed its focus to what it calls the 4 + 1 threats — Russia, China, North Korea, Iran and terrorism.
 
North Korea is the easier to plan for, Selva noted, as Pyongyang “derives almost all of its military capabilities from buying hardware from either Russia or China,” which means planning for the two peer competitors covers the rogue nuclear state.
 
 
Iran, however, is more complicated, Selva said, “because the geography in Iran is so compellingly different that we will probably develop some capabilities — I can’t tell you what they are at this instant for Iran that are decidedly different than for Russia or China.”
 
If the U.S. enters a war with Russia, it will be largely through the ground and air, Gen. Paul Selva predicts. (Ivan Sekretarev/AP)
If the U.S. enters a war with Russia, it will be largely through the ground and air, Gen. Paul Selva predicts. (Ivan Sekretarev/AP)
Affordability
 
As a result of the focus on great power competition, Selva is working to build out a “global campaign plan” for both Russia and China, looking across the breadth of the U.S. military before assigning a combatant commander as the “coordinating authority for management” of the plan, in case a conflict arises.
 
But figuring out which is the likeliest scenario and how to invest accordingly are major challenges being worked out inside the Pentagon. Selva indicated that those challenges will be part of the upcoming National Military Strategy, expected to be completed before the end of the year. But the question of having enough funding to prepare for both is clearly on Selva’s mind.
 
“If it’s not affordable, then we will express the risk to the secretary, to the president and to the American people,” he said. “Then we have to go to the secretary and president and say: ‘We are assuming risk on behalf of the American people because we can’t do this set of tasks.’ We can either appropriate the funds to get those tasks done, or we can articulate the risk.”
 
Andrew Hunter, an analyst with the Center for Strategic and International Studies, agrees that the Pentagon needs to think of China and Russia as separate threats. But he notes there are areas of common investment for both challenges.
 
 
“In both instances there is a premium on having access to instantaneous situational awareness and ability to find people on the battlefield, and be able to do the command and control to strike in very tight time frames,” Hunter said, adding that broad spectrum C4ISR — command, control, communications, computers, intelligence, surveillance and reconnaissance capabilities — is an area in which the Pentagon is routinely investing.
 
Hunter also warns not to expect the Chinese or Russians in a shooting war to play fair and try to match the Pentagon one on one.
“Are they going to try and do a straight up assault on the U.S. Air Force? My guess would be they probably won’t do that because that’s probably a losing propobably a losing proposition for them and they’re probably too smart of that,” Hunter said. “My guess is they will find a way to come at us that, at least, it won’t be something where our advantage is so overwhelming that it becomes a farce.”
Zdroj: https://www.defensenews.com/pentagon/2018/01/30/the-pentagon-is-planning-for-war-with-china-and-russia-can-it-handle-both/
 

Nedokonalý český překlad: (pokud se někdo ujmete správně přeložit tento text, pošlete jej  na jiribezak@seznam.cz ke zveřejnění)

 
 
WASHINGTON - Pentagon je v úvodních fázích "přepracování síly" kolem výzev Ruska a Číny, řekl úředník č. 2 uniformovaný úředník úterý - a varoval, že Amerika možná nebude moci dovolit přípravu dvou unikátních problémových souborů.
Nedávná strategie národní obrany označila velkých konkurentů za hlavní výzvu, jimž čelí Pentagon, ale generální tajemník Paul Selva, místopředseda náčelníků generálního štábu, poznamenal, že plány, které jsou potřeba k boji proti každému národě, jsou přirozeně "napjaté napříč" pro zdroje.
"Zde je důvod, proč budou soutěžit navzájem: nejsou to stejné," vysvětlila Selva během akce, kterou uspořádala skupina spisovatelů obrany. "Existují dvě jedinečné soutěže, s nimiž se musíme vyrovnat, a prvky se překrývají, ale ne stejné."
Primární způsob, jakým napětí vyvine, závisí na tom, kdo by se do boje zapojil.
"Jakýkoli boj s Čínou, kdyby to mělo dopadnout na rány, by byl do značné míry námořní a vzdušný boj," řekla Selva. "Neznamená to, že armáda a námořní pěchota nemají místo. Ale když se zamyslíte nad tím, jak by se mohly vyvíjet potenciální konflikty s Čínou, pravděpodobně to bude znamenat významný příspěvek námořních a leteckých sil a armáda a námořní pěchoty budou v tomto boji podporovat prvky. "
Naproti tomu "globální problém Ruska je do značné míry letecký a pozemní boj. S podporou prvků naší námořní složky, protože se nemůžete dostat do Ruska, nemůžete se dostat do Evropy v žádném velkém měřítku, aniž byste procházeli severním Atlantikem, "řekl. "Což znamená, že se nám podaří bojovat o námořní boj s kontinentem, ale samotný boj, jak se vyvíjí, bude pravděpodobně leteckým a pozemním bojem."
Selva poznamenala, že v strategii národní obrany je Rusko označeno za "globální" výzvu, úmyslný krok plánovací strany k tomu, aby se pokusil odklonit se od myšlenky, že Rusko je primárně výzvou pro Evropu, aby se s ní vyrovnala.
Samozřejmě existují další hrozby pro USA kromě Ruska a Číny. V nedávných strategických dokumentech se Pentagon zaměřil na to, co nazývá hrozby 4 + 1 - Rusko, Čína, Severní Korea, Írán a terorismus.
Severní Korea je snadnější plánovat, jak poznamenal Selva, neboť Pyongyang "odvozuje téměř všechny své vojenské schopnosti kupovat hardware buď z Ruska, nebo z Číny", což znamená, že plánování pro oba vzájemné konkurenty pokrývá nepoctivý jaderný stát.
Irán je však mnohem složitější, "řekl Selva," protože geografická poloha v Íránu je tak naléhavě odlišná, že budeme pravděpodobně rozvíjet některé schopnosti - nemohu vám říci, jaké jsou v tomto okamžiku pro Írán, které jsou rozhodně jiné než v případě Ruska nebo Číně. "
Pokud USA vstoupí do války s Ruskem, bude to převážně země a vzduch, předpovídá generál Paul Selva. (Ivan Sekretarev / AP)
Pokud USA vstoupí do války s Ruskem, bude to převážně země a vzduch, předpovídá generál Paul Selva. (Ivan Sekretarev / AP)
Dostupnost
V důsledku soustředění na velkou soutěž o energii se Selva snaží sestavit "globální plán kampaně" jak pro Rusko, tak pro Čínu, který se dívá přes šíři americké armády předtím, než přidělí velitele bojovatele za "koordinační orgán pro řízení" plánu, v případě vzniku konfliktu.
Ale zjistit, který z nejpravděpodobnějších scénářů a jak investovat, jsou hlavní problémy, které se vyvíjejí uvnitř Pentagonu. Selva uvedla, že tyto výzvy budou součástí nadcházející národní vojenské strategie, která by měla být dokončena do konce roku. Ale otázka, jak dostat dostatečné finanční prostředky na přípravu obou, je jasně na mysli Selviny.
"Pokud to nebude cenově dostupné, pak budeme hovořit s tajemstvím, prezidentem a americkým lidem," řekl. "Pak musíme jít na sekretářku a prezidenta a říkat:" Předjímáme riziko ve prospěch amerického lidu, protože nemůžeme dělat tento soubor úkolů. "Můžeme buď využít finanční prostředky k tomu, abychom tyto úkoly splnili, nebo můžeme riskovat. "
Andrew Hunter, analytik s Centrem pro strategická a mezinárodní studia, souhlasí s tím, že Pentagon si musí myslet na Čínu a Rusko jako na samostatné hrozby. Poznamenává však, že pro oba výzvy existují oblasti společné investice.
"V obou případech existuje prémie, pokud jde o přístup k okamžitému situačnímu povědomí a schopnost nalézt lidi na bojišti a být schopni provést velení a kontrolu k úderu ve velmi těsných časových rámcích," uvedl Hunter a dodal, že široké spektrum C4ISR - velitelství, kontrola, komunikace, počítače, zpravodajství, sledování a průzkumné schopnosti - je oblastí, ve které Pentagon rutinně investuje.
Hunter také varuje, aby neočekávali, že by čínští nebo Rusové ve střelecké válce hráli spravedlivě a snažili se přizpůsobit Pentagon jeden na jednoho.
"Budou se snažit o přímý útok na americké letectvo? Myslím, že to pravděpodobně neudělají, protože to je pravděpodobně ztráta, protože je pro ně ztrácí, a pravděpodobně jsou toho příliš chytří, "řekl Hunter. "Můj odhad je, že najdou způsob, jak k nám přijít, že přinejmenším to nebude něco, kde je naše výhoda tak ohromná, že se stane fraškou."